flaga pl

20100913 bohaterskie skrzatki

Jesteś wychowawcą przedszkolnym, troszczysz się o swoich podopiecznych i chcesz żeby potrafiły segregować śmieci? Weź udział w nowym konkursie Ministerstwa Środowiska i pokaż dzieciom jak fajnie jest żyć w czystym środowisku.

Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki to konkurs dla wychowawców i przedszkolaków. Wystarczy przeprowadzić z dziećmi lekcję na temat właściwego segregowania odpadów, a potem przygotować kolorowy raport z jej przebiegu i przesłać go do nas. Za najciekawsze prace laureaci otrzymają super nagrody: przedszkola – pomoce dydaktyczne, a przedszkolaki – zabawki edukacyjne.
Celem konkursu jest pobudzenie świadomości na temat segregacji odpadów zarówno wśród najmłodszych Polaków jak i ich opiekunów. Lekcja połączona z zabawą w gronie rówieśników oraz zaangażowanie wychowawców pozwoli dzieciom i dorosłym inaczej spojrzeć na problem, jakim jest brak odpowiedniej selekcji śmieci. Dzięki realizacji konkursu dzieci przeniosą nowe nawyki do domu i wspólnie z opiekunami wprowadzą je w życie.

Więcej informacji pod adresem www.mos.gov.pl/przedszkole

Poprzedni artykułPolska – Niemcy. Plebiscyt 1920 – posłuchaj, dotknij, zabierz ze sobą
Następny artykułTego jeszcze na Pomorzu nie było, czyli wyścigi traktorów w Opaleniu!