23 08 2013 bocce1

Po uzyskaniu, w ubiegłym roku pełnoletności, bocce w naszym mieście rozpoczyna dorosłe życie.

W tym roku Mistrzostwa Polski w bocce na piasku o Puchar Burmistrza Miasta i pod patronatem Posła Sejmu RP i wiceministra sprawiedliwości Jerzego Kozdronia i Senatora RP Leszka Czarnobaja odbędą się już po raz XIX i w tym roku wyjątkowo poświęcone będą pamięci nieodżałowanego działacza i wspaniałego kolegi Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Bocce i Bowlingu – Ryszarda Rydla.

Organizatorzy co roku starali się zawsze w organizacji tego najważniejszego w roku turnieju coś polepszać i poprawiać. Nie inaczej jest także i w tym roku. Pierwotnie zawody miały odbywać się w Kątach Rybackich – jednak na prośbę większości członków KSBB miejsce uległo zmianie i rywalizacja odbędzie się na Miłosnej – ale za to po raz pierwszy pod dachem.
Dzięki uprzejmości Terenów Rekreacyjno – Wypoczynkowych na Miłosnej oraz gościnności Jacka Goszczyńskiego zawodnicy po raz pierwszy w historii rywalizować będą systemem każdy z każdym. Grać można od rana do wieczora bez względu na chimeryczną aurę na zewnątrz. Również po raz pierwszy w historii na starcie stanie więcej drużyn przyjezdnych aniżeli miejscowych. Na 22 teamy tylko 9 reprezentujących nasze miasto – ale za to jakich! Same mistrzowskie składy z poprzednich lat i nie ukrywamy, że to kwidzyńskie drużyny są faworytami tych mistrzostw. Tytułu sprzed roku broni drużyna PEC Kwidzyn z Borutą na czele. Kwidzyn w tym roku reprezentują zespoły: PEC Kwidzyn, TKKF Celuloza, Solidarność IP, PSM Renawa I, PSM Renawa II, SM Pomezania, KBR Kwidzyn, KSBB Kwidzyn i Urząd Miasta. Przyjezdni: Piastów, Towarzystwo Gry w Bocce Warszawa, Elektronai (Litwa), Elbląg, Antares Lubawa, Żywiec, Kaisiadorys (Litwa), Olsztyn, Radio Gdańsk i po raz pierwszy All-Media Gdańsk, Dario Bowling Ostróda, Wola Warszawa i Gniew.

Początek zawodów 7 września o godzinie 8.30 zbiórka, o 8.45 uroczyste otwarcie i o 9.00 rozpoczęcie gier. Ta godzina jest o tyle ważna, że wszystkie rundy rozpoczynać się będą o tej samej porze. Sygnał i na 11 torach rozpoczyna się 11 meczy. Rozgrywane będą do 20 punktów (jeden set) ale nie dłużej niż 20 minut. Po sygnale końcowym może nastąpić tylko dokończenie serii rzutów. Drużyny mogą występować minimum w składzie trzyosobowym – ale grają wówczas tylko trzema kulami. Jeśli na starcie będzie mniej niż trzech graczy danej drużyny otrzyma ona walkower a rywal 3 punkty. Za remis drużyny dzielą się po jednym punkcie. W przypadku notorycznego opóźniania gry sędzia główny może nałożyć karę punktową a nawet karę walkowera. Wszystkie mecze zawodnicy drużyn sędziują sami a punkty liczą kapitanowie drużyn odznaczając wynik na tablicach przy torze. Zgodnie z opinią wszystkich po raz pierwszy zostanie wyłoniony mistrz, który pokona największą ilość rywali, bez względu na pechowe losowanie czy też złą grupę eliminacyjną. Jak łatwo policzyć odbędzie się 21 kolejek.

– I kolejka 09.25 – II kolejka 09.50 – III kolejka 10.15 – IV kolejka

– V kolejka 11.05 – VI kolejka 11.30 – VII kolejka 11.55 – VIII kolejka

– IX kolejka 12.45 – X kolejka 13.10 – XI kolejka 13.35 – obiad

– XII kolejka 14.45 – XIII kolejka 15.10 – XIV kolejka 15.35 – XV kolejka

– XVI kolejka 16.25 – XVII kolejka 16.50 – XVIII kolejka 17.15 – XIX kolejka

– XX kolejka 18.05 – XXI kolejka 18.45 – zakończenie Mistrzostw

Jak zawsze na zakończenie najlepsze zespoły udekorowane zostaną pucharami i medalami, a nagrody drużynowe i indywidualne ufundują: Poseł Sejmu RP Jerzy Kozdroń, Senator RP Leszek Czarnobaj, Burmistrz Andrzej Krzysztofiak, Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik, Prezes SM Pomezania Jan Pukarowski, Prezes PSM Renawa Jerzy Śnieg, Sport-Lux Elbląg, Dario Ostróda, Antares Lubawa, Restauracja Miła, KSBB Kwidzyn, ST Kamena, PPH Lester, Exbud.

W tym roku chcielibyśmy szczególnie mocno zaprosić kibiców na spacer na Miłosną. Warunki pozwalają na obejrzenie wszystkich meczy w komfortowych warunkach dzięki trybunom pod dachem. Tak duża ilość meczy na tak małej kubaturze pozwala kibicom obejrzeć wszystkich kulkarzy niemal jednocześnie w akcji. Wspaniałe otoczenia TRK Miłosna zachęca do odwiedzenia tego miejsca.

Także jak co roku uhonorowani zostaną goście zaproszenie oraz ludzie dobrego serca dzięki którym taka impreza i takiej rangi może odbywać się w naszym mieście. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla Urzędu Miasta, Starostwa oraz sympatykom KSBB: Anita i Arkadiusz Niezbeccy, Wojciech Szpitter, Mirosław Musielewicz, Adam Stosik, Jerzy Czubiński, Anna i Piotr Rydel, Robert Przyborowski, Adam Ściążko, Elżbieta i Władysław Marcinowscy. Jest także wiele osób społecznie wykonujących swoją pracę – i im także należą się gorące podziękowania.

23 08 2013 bocce3
Nieodżałowany Rysiu Rydel – jeszcze rok temu odbierał nagrodę z rąk Adama Kamińskiego.

23 08 2013 bocce2
Zeszłoroczny Mistrz Polski w słonecznej oprawie – PEC Kwidzyn: Sławek Kamper, Marek Sroka, Władek Borucki i Jurek Michalski.

 

Poprzedni artykułKino plenerowe
Następny artykułZawody na Miłosnej