10 02 2014 papiernik3

Biegamy i Pomagamy – VI Kwidzyński Bieg Papiernika – 23 maja 2015

Już za 3 tygodnie Kwidzyn pochłonie sportowa gorączka, w wielu tego wyrażenia znaczeniach. Na starcie z pewnością stanie rekordowa ilość biegaczy (w 2014 roku było to ponad 2250 osób); temperatura również powinna być bardzo wysoka – jeśli nie na termometrach to zapewne odczuwalna będzie gorączka pozytywnych emocji i ogrom endorfin; dobre emocje ogarną zawodników również po biegu, kiedy organizator wręczy zwycięzcom wysokie nagrody finansowe oraz rzeczowe – ale na atrakcyjne nagrody mogą liczyć nie tylko zwycięzcy.
To już tradycja w „Papierniku”, że po oficjalnej dekoracji odbywa się losowanie nagród wśród biegaczy, którzy dotrą do mety. Na zawodników czekać będzie ogromna pula atrakcyjnych gadżetów, akcesoriów i odzieży sportowej oraz outdorowej, a najcenniejsze z nich rozlosowane będą już na scenie głównej podczas uroczystej dekoracji – wśród nich m.in. tablety, weekendy Spa dla dwojga, ekspres do kawy, aparaty fotograficzne, pulsometry i inne.
Szczęście może uśmiechnąć się do każdego, kto wrzuci swój kupon do urny, z której losowane będą szczęśliwe numery. W poprzednich latach zawodnicy dosłownie piknikowali pod sceną czekając na oficjalne wyniki biegu i na późniejsze losowanie. International Paper – Kwidzyn, organizator imprezy zapewnia, że i w tym roku niespodzianek nie zabraknie, a cały dzień 23 maja będzie ogromnym świętem papierników dla wszystkich, którzy przybędą na stadion. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się o godzinie 13:45 w dniu zawodów.
Przypominamy, że zapisy internetowe na stronie www.biegpapiernika.pl do biegu na 10 km będą trwały do 10 maja, a po tym terminie będzie się można zapisać już tylko w biurze zawodów otwartym od godz. 15.00 do godz. 22.00 dnia 22 maja oraz od godz. 7.00 do godz. 10.15 w sobotę 23 maja. Mieszkańców Kwidzyna i okolic prosi się o odbiór pakietów startowych już w piątek 22.05, ze względu na spodziewaną rekordową liczbę biegaczy, z których większość przyjedzie do biura zawodów dopiero w sobotę rano.

Poniżej prezentujemy nagrody finansowe dla najlepszych zawodników:
a) I miejsce – 1500 zł
b) II miejsce – 1200 zł
c) III miejsce – 900 zł
d) IV miejsce – 700 zł
e) V miejsce – 600 zł
f) VI miejsce – 500 zł

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (miejsca I – VI) otrzymują również puchary a każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika przygotowany specjalnie na tę okazję.
Organizator w dniu zawodów zapewnia 2800 medali. Jak zapewnia, zawodnikom którzy na mecie nie otrzymają medalu, zostaną one dostarczone w terminie 60 dni od dnia zakończenia zawodów.
Nowością w tegorocznej edycji jest organizowany pierwszy raz Dziecięcy Bieg Papiernika, w którym wszyscy są zwycięzcami. Każdy mały zawodnik również otrzyma na mecie piękny medal – wystarczy przyjść na stadion o godz. 9:45 aby wystartować w Dziecięcym Biegu Papiernika punktualnie o godz. 10:00. Najmłodsi zawodnicy (do 5 lat) będą mieli do pokonania dystans 100 m i mogą to zrobić sami lub z opiekunem w formie biegu rodzinnego.

Także w tym roku, po raz kolejny będzie można wspierać osoby potrzebujące, poprzez zgłoszenie się do bazy dawców szpiku. Będzie można nauczyć się badać piersi na specjalnie przygotowanych fantomach piersi. Studenci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zagoszczą z dermatoskopem do badania znamion. Będzie również przygotowane stanowisko ratowników medycznych z pokazami pierwszej pomocy oraz wiele innych stoisk.

Organizatorzy biegu planują swoimi działaniami okazać wsparcie pacjentom onkologicznym. Zachęcić ich do ruchu i aktywności na miarę ich możliwości. Zachęcić do wyjścia z domu na tyle na ile zdrowie im pozwoli.

W piątek, 22 maja, odbędzie się spotkanie z panem Antonim Cichończukiem, maratończykiem, który biegając maratony ścigał się z rakiem. Spotkanie to będzie okazją do wysłuchania jego doświadczeń pełnych motywacji i inspiracji dla innych osób.

W tym roku organizatorów biegu zobaczycie w czerwonych koszulkach z logo LIFE czyli ŻYCIE.

Tak więc ŻYCIE w każdym wymiarze jest mottem dla nas podczas VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika.
Doceniajmy je, dbajmy o nie i dzielmy się z innymi, którzy tego potrzebują.

Zapisy na stronie http://www.biegpapiernika.pl/

 

Poprzedni artykułDobranocki Teatralne
Następny artykułDni Otwarte Funduszy Europejskich