kwidzyn logo

Zespół prof. Elżbiety Putkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadził badania kompetencji uczniów. Przeprowadzono je po raz czternasty. Badaniem objęto wszystkich uczniów klas piątych. Gotowy jest już raport, w którym podsumowano wyniki. Uniwersytet Warszawski nie zadowolił się przygotowaniem raportu na temat poziomu umiejętności i wiedzy uczniów, ale ocenił także postęp dokonany w porównaniu z klasą trzecią.
Kilka lat temu przy pomocy prof. Elżbiety Putkiewicz wdrożony został projekt „kwidzyński trzeciak”. Nauczyciele oraz pracownicy merytoryczni Akademii Umiejętności Pedagogicznych potrafią w sposób obiektywny sprawdzić kompetencje klas trzecich. To badanie jest bazą porównawczą dla wyników osiągniętych przez klasy piąte.
Badane były kompetencje uczniów w zakresie języka polskiego oraz matematyki. Kwidzyn jest jedynym miastem w Polsce, w którym przeprowadza się tak regularne badania kompetencji uczniów.
Na początku stycznia przyszłego roku odbędą się spotkania, które podsumują badania prof. Elżbiety Putkiewicz oraz ubiegłoroczne sprawdziany. Ich celem będzie także omówienie przygotowań do egzaminów, które czekają szóstoklasistów.

Poprzedni artykuł„Droga do wolności” – wystawa
Następny artykułŻyczenia Świąteczno – Noworoczne 2010