flaga pl

Do finału zakwalifikowano 50 uczniów z całego kraju. Już 16 marca zmierzą się z zadaniami problemowymi. Ostatni etap olimpiady odbędzie się w siedzibie organizatora w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Zawody II etapu odbyły się 9 grudnia w 10 okręgach w całym kraju. Wzięło w nich udział 617 uczniów wyłonionych spośród rekordowej liczby 5652 uczestników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W II etapie olimpiady brało udział 11 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kwidzyna. Do finału zakwalifikował się Adam Trukawka, uzyskując 22 punkty. Warto również wspomnieć, że w II etapie województwo pomorskie reprezentowane było przez 21 uczniów, a do ścisłego finału IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dostał się ostatecznie 1 uczeń.

Najlepsza „50″ młodych logistyków właśnie dowiedziała się o zakwalifikowaniu do finału. Dwa  miesiące wytężonej pracy już za nimi. Rozpoczyna się najważniejszy okres przygotowań. Stawka jest naprawdę duża, toteż stopień trudności w kolejnych etapach coraz większy. Końcowa rozgrywka to zadania problemowe dotyczące logistyki we wszystkich obszarach łańcucha dostaw. Jakie emocje będą towarzyszyć młodym logistykom podczas finału olimpiady? Dowiemy się już niebawem.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Poprzedni artykułBezpłatna mammografia w Kwidzynie
Następny artykułNowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy