Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny spacer z cyklu „Miasto Cię szuka!”, którego tematem będą „Czarownice i procesy o czary”.

Uczestnicy wydarzenia poznają historie osób oskarżanych o czary oraz dowiedzą się, jak wyglądały procesy prowadzone przed wiekami. Spacer będzie okazją do odkrycia miejsc związanych z tymi wydarzeniami i poznania jednej z najbardziej tajemniczych kart historii Kwidzyna.

Przewodnikiem będzie Katarzyna Przybylska z Pracowni Regionalnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury, która przybliży uczestnikom realia dawnych procesów o czary oraz opowie o losach ich ofiar.

Jeśli interesuje Cię historia naszego miasta i chcesz spojrzeć na Kwidzyn z zupełnie innej perspektywy, nie może Cię zabraknąć!

Poprzedni artykułNabór kandydatów na rzeczoznawców do spraw szacowania wartości rynkowej zwierząt
Następny artykułŚniadanie Biznesowe „Prawo pracy przy śniadaniu”