30 04 2014 plywacy1

Ponad 450 zawodników z 28 klubów z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskich zawodach pływackich, które w dniach 26-27 kwietnia odbyły się na pływalni w Mławie. Oczywiście wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentacji kwidzyńskiego MTS. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego, zdobywając 57 medali (21 złotych, 18 srebrnych, 18 brązowych), zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej odbierając z rąk Burmistrza Mławy okazały puchar. Ponadto w klasyfikacji generalnej w poszczególnych rocznikach nasi zawodnicy również kilka razy stawali na podium. W kategorii 16 lat wygrała Nikola Olszewska, a trzecia była Weronika Muzolf. Wśród 15 latek wygrała Daria Karaszkiewicz, druga była Martina Kędziora. 13 letnia Martyna Karaszkiewicz była druga, tak samo jak 14 letni Filip Czop. W najstarszej kategorii wiekowej na trzecim miejscu uplasował się Wojtek Janicki.
Medale dla naszego klubu zdobywali: Nikola Olszewska (5 złotych), Martyna Karaszkiewicz (3 zł., 1 br.), Olga Szachmytowska (1 sr., 1 br.), Patrycja Nowicka (2 zł., 2 sr., 2 brąz.), Daria Karaszkiewicz (3 zł., 1 sr., 1 br.), Hubert Kapica (3 br.), Klaudia Stańczak (2 sr., 3 br.), Martina Kędziora (2 zł., 2 sr.), Weronika Muzolf (2 zł., 1 sr., 2 br.), Michał Czop (1 zł., 1 sr.), Wojtek Janicki (2 sr., 3 br.), Bartek Grochalski (1 zł., 1 sr.), Marcin Wysocki (1 sr., 1 b.r), Filip Czop (2 zł., 1 br.), Bartek Koper (srebro), Weronika Zielinska i Michał Czarnota po brązowym medalu. Ponadto nasze sztafety dziewcząt w składzie: Klara Ostanówka, Milena Boryń, Ola Gadzińska, Olga Szachmytowska oraz Nikola Olszewska, Daria Karaszkiewicz, Patrycja Nowicka, Weronika Muzolf uplasowały się na drugich stopniach podium.
Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni po zawodach w Mławie. Zarówno moi zawodnicy jak i ja daliśmy z siebie wszystko. Pomimo tego, iż zawody trwały bardzo długo (w sobotę siedzieliśmy na pływalni od 8,30 do 21) moi zawodnicy dzielnie to znieśli. Wyniki były na przyzwoitym poziomie, wszak nie jest to teraz okres do bicia rekordów życiowych chociaż i tak było ich bardzo wiele.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 28 klubów najlepiej świadczy o tym, że jesteśmy mocną ekipą. Jest to efekt pracy zarówno zawodników jak i mojej. Mam nadzieje, iż będzie ona w dalszym ciągu przynosić podobne efekty jak do tej pory. Oby tylko dzieciakom chciało się chcieć – powiedział Artur Szachmytowski, trener zawodników.

30 04 2014 plywacy2

Poprzedni artykułXI Ogólnopolski Bieg Unijny oraz IX Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułDzień Flagi