Z okazji premiery płyty „Seksmisja” (wydana na 40-lecie filmu) Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie zaprasza na spotkanie z Henrykiem Kuźniakiem, kompozytorem muzyki filmowej oraz wydawcami i producentami GAD Records – Michałem Wilczyńskim i Łukaszem Hernikiem.

21 czerwca, godz. 18:00, La Cantina Restauracja

W programie:
– rozmowa z gośćmi,
– odsłuch płyty winylowej,
– możliwość zakupu płyt z katalogu GAD Records (w tym nagrań Henryka Kuźniaka).

Zaproszeni goście:

Henryk Kuźniak – kompozytor muzyki filmowej, pedagog, muzykolog. Autor muzyki do kultowych komedii Juliusza Machulskiego, “Vabank”, “Vabank II czyli riposta” oraz “Seksmisji”. Współpracował także z Grzegorzem Królikiewiczem, Jerzym Gruzą, Januszem Kidawą czy Feliksem Falkiem. Od początku lat 60. związany z warszawską Wytwórnią Filmów Dokumentalnych jako twórca opracowań muzycznych filmów. Stypendysta rządu francuskiego, studiujący muzykę współczesną i konkretną pod okiem Pierre’a Schaeffera.

Michał Wilczyński – szef i pomysłodawca wytwórni GAD Records, wydawca, producent muzyczny. Znawca i popularyzator polskiej muzyki rozrywkowej. Jako dziennikarz współpracował m.in. z “Jazz Forum”. Autor książek, m.in. “SBB – Wizje”, “Polski rock progresywny. Przewodnik”, “UK – Presto Vivace”.

Łukasz Hernik – dyrektor artystyczny i producent w wytwórni GAD Records. Z pochodzenia kwidzynianin. Autor i popularyzator muzyki rozrywkowej. Współpracował m.in. z “Jazz Forum” i “Wprost”. Autor książek (m.in. “Genesis. W krainie muzycznych olbrzymów”) oraz opracowań płyt z muzyką rozrywkową (GAD Records, Polskie Nagrania).

O płycie:

Pierwszy raz na płycie kompletna zachowana ścieżka dźwiękowa z kultowej komedii Juliusza Machulskiego z 1984 roku! Zrealizowana z rozmachem produkcja nie tylko porywa akcją i doskonałą scenografią, ale też niecodzienną muzyką Henryka Kuźniaka. Starając się oddać trzy płaszczyzny czasowe akcji przygotował ścieżkę dźwiękową, w której znalazło się miejsce zarówno na tak ulubione przez kompozytora ukłony w stronę dixielandu, ale też elektroniczne eksperymenty oraz mocne, rockowe wręcz tematy, wzbogacone o syntezatory i szeroką sekcję smyczkową.
Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum kompozytora i wydany we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, będącą spadkobiercą Studia Filmowego Kadr. W książeczce znalazł się szkic pióra Łukasza Maciejewskiego, fotosy z planu filmowego oraz plakaty.

 

Poprzedni artykułWykaz nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia lub wydzierżawienia
Następny artykułRozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego