Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Wojciech Orliński

Wojciech Orlinski – spotkanie z autorem

11 maja o 17:00 w Wagonie Kultury – Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim – dziennikarzem i komentatorem społecznym, którego artykuły i felietony cieszą się popularnością i poważaniem od przeszło 20 lat. Autor biografii m.in. Stanisława Lema oraz relacji podróżniczych z USA i Europy.

Biografia „Kopernik. Rewolucje” Wojciecha Orlińskiego, jest pozycją dla osób fascynujących się zarówno nauką, jak i biografią, pojawiła się na firmamencie bestsellerów 2022 roku.

Postać Mikołaja Kopernika jest szeroko znana na całym świecie, głównie za sprawą rewolucji, której dokonał w astronomii. Wojciech Orliński wziął pod lupę życie tego wszechstronnie uzdolnionego polihistora, by przybliżyć czytelników do odkrycia, co sprawiło, że kształcony początkowo w dziedzinie medycyny i prawa kanonik stał się twórcą teorii, która na zawsze odmieniła astronomię. W biografii tej jest łączony opis życia człowieka, naukowca i człowieka żyjącego w epoce, która była pełna przewrotów i rewolucji intelektualnych oraz mentalnych.

Życiorys ten toczy się na tle wielkich wydarzeń renesansu, uzmysławiając czytelnikowi, jak wyglądał i funkcjonował świat, w którym dorastał, edukował się i żył jeden z najsłynniejszych Polaków – autor również pochyla się nad kwestią polskości przedmiotu swojej opowieści – w historii. Pozwala zrozumieć Kopernika nie tylko jako interdyscyplinarnego naukowca, ale także jako człowieka.

Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 11 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

Biblioteka Miejsko-Powiatowa
Tadeusza Kościuszki 54, Kwidzyn

Organizator

Biblioteka Miejsko Powiatowa w Kwidzynie
Biblioteka Miejsko Powiatowa w Kwidzynie
Telefon
552793350
Strona WWW
https://biblioteka.ckj.edu.pl/