Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Wieczór Premier

Startuje II cykl Kwidzyńskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez fundację Phasma-Music i Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Całość jest projektem Fundacji Phasma-Music pod nazwą: Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, w którego skład wchodzą między innymi Zaduszki Jazzowe, Muzyka Nowa oraz Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny został nagrodzony przez Europejską Federację Festiwali tytułem „Remarkable Arts Festival” (wyjątkowy festiwal sztuki) i otrzymał znak jakości na 2019-2025 – EFFE Label.

13 czerwca w Kasynie Kultury zagra dla publiczności kwidzyńskiej wyśmienity Kwartet Smyczkowy z Lwowa wraz z solistkami Iwoną Glinka i Violiną Petrychenko. Program, który zaprezentują charakteryzuje niezwykła energetyczność, pełne zaangażowanie, swoboda wypowiedzi i tworzenie nowych ścieżek rozwoju.
Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej. Ponadto, celem koncertów jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych.
Pomysłodawczynią i organizatorką koncertów jest dr Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej).

Koncert
Czwartek, 13 czerwca, o godz. 19:00, Kasyno Kultury.
WIECZÓR PREMIER
Artyści:
Iwona Glinka, flet
Violina Petrychenko, fortepian
Kwartet smyczkowy:
Maryna Hromadska, skrzypce
Silviia Fudela, skrzypce
Anna Bura, altowka
Mariya Bil, wiolonczela

Kompozytorzy:
A. Fillion, J. Herkman, W. Toutant, S. Ikeda, J. Souza, L. Fetzek, J-P. Vial, N. Stipp, L. Sauter, D. Pyke, S. Brickman, J, Newmark

Wstęp wolny – Ilość miejsc ograniczona

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 13 2024
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:00