Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Fragment plakatu wernisażu Joanny Krei

Wernisaż prac designerskich Joanny Krei

Joanna Kreja
Artystka, stylista, wykonawca i usługodawca w jednym, zajmuje się tworzeniem odzieży – użytkowej i artystycznej.
Asia jest absolwentką Studia Sztuki w Warszawie na kierunku: projektowanie ubioru. Zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie modowym Nowych Talentów 2019 w Londynie, co plasuje ją do wyjazdu na kolejny etap do Nowego Yorku 2020, ale to tylko jeden sukces z wielu odniesionych.Bierze udział w corocznych konkursach międzynarodowych OFF Fashion gdzie zajmuje podium oraz wyróżnienia. Finalistka konkursu „Srebrna Pętelka 2013”.
Rozwijała się powoli, jednak dziś kontaktują się z nią stylistki coraz większych gwiazd pytając o współprace czego niebawem będą Państwo świadkiem.
4 marca o godz. 17:00 w foyer teatru odbędzie się wystawa fotografii prac Joanny, na którą już dziś, nie tylko fanów mody, zapraszamy!

Sama Joanna o sobie:
Nazywam się Joanna Kreja i stworzyłam 2 marki: główna Joanna Kreja Design (aspirująca do Haute Couture) oraz marka Surrreal (dostępna dla każdego klienta).
W 2013 roku skończyłam dwuletnią szkołę projektowania ubioru w Warszawie. Od samego początku zaczęłam wykazywać się swoim własnym podejściem do mody. Wszystkie projekty są w całości zaprojektowane i uszyte przeze mnie od początku do końca. Uważam, że mają swój indywidualny charakter, ponieważ nigdy nie podążałam za czyimś stylem czy ogólnie przyjętą modą lub trendami. Chciałabym, aby moje projekty w pewien sposób były uniwersalne i ponadczasowe, bez względu na upływ czasu.
Dzięki zacięciu w dążeniu do celu już od kilku lat biorę czynny udział w konkursach polskich jak i zagranicznych, które dedykowane są młodym projektantom. Rokrocznie brałam udział w 5 edycjach międzynarodowego konkursu Off Fashion – otrzymując za każdym razem certyfikat za półfinały oraz certyfikat za finał podczas konkursu Srebrnej Pętelki – w Poznaniu 2013 roku.
W maju 2019 roku zdobyłam I miejsce podczas Fashion Designers Awards w Londynie z kolekcją Mirror of Soul, która to stworzyła mi możliwość zaprezentowania swojej kolekcji przed szerszą publicznością w Nowym Jorku w kwietniu 2020. Konkurs młodych projektantów wspierał działalność charytatywną na rzecz osób chorych na zespół Angelmana.
Wizją mojej marki to tworzenie niekomercyjnej mody, która jest wyjątkowa na swój sposób. Nie podążam za modą „fast fashion”, ponieważ trzeba być świadomym jakie negatywne skutki niesie za sobą tworzenie czegoś dla mas, niszcząc i eksploatując przy tym naszą planetę. Chciałabym przekazywać tą wiedzę za pomocą swoich projektów i poszerzać w ludziach świadomość. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie i wkładam w to całą swoją duszę, dlatego też jedna z kolekcji, którą stworzyłam, była w całości namalowana ręcznie na płótnie i została wykonana tylko w 1 sztuce.

Kiedy: 4 marca 2020 r., godz. 17:00
Gdzie: foyer Teatru, ul. Katedralna 18
Wstęp wolny

Plakat wernisażu Joanny Krei

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 04 2020
Zakończone!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn