Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Warsztaty z wyplatania makramy

Warsztaty z wyplatania makramy

Miłośników sznurków, plecionek, ozdób ręcznie robionych zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach wyplatania makramy. To już kolejne cykliczne warsztaty, które chcemy Wam zaproponować (oprócz warsztatów z szydełkowania i szycia na maszynie). Zapraszamy na zajęcia podczas których zainspirujecie się i za pomocą prostych węzłów i różnego rodzaju sznurków stworzycie niepowtarzalne ozdoby, które nie tylko udekorują dom, ale również świetnie sprawdzą się jako upominek. Efekt końcowy zależny jest od rodzaju sznurka, użytego splotu i kolejności wiązania, ale przede wszystkim od chęci, zaangażowania i serca włożonego przez uczestników.
Prowadząca: Joanna Skopczyńska-Pudełko.

Zapisy tel. 55 279 35 28 (liczba miejsc ograniczona).

Makrama – znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele.

Kiedy: 21 lutego 2020 r., godz. 17:00
Gdzie: siedziba KCK/pracownia kreatywna
Cena: 30 zł

Plakat warsztatów wyplatania macramyWarsztaty z wyplatania makramyWarsztaty z wyplatania makramyWarsztaty z wyplatania makramyWarsztaty z wyplatania makramy

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 21 2020
Zakończone!

Czas

17:00 - 19:00

Koszt

30 zł

Lokalizacja

Kwidzyńskie Centrum Kultury
11 Listopada 13, Kwidzyn