Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

PGE KPR Gryfino-USAR Kwidzyn na wyjeździe

Zostało już 7 dni do hitu kolejki I ligi grupy A w piłce ręcznej mężczyzn. W sobotę 26 lutego o godzinie 18:00 uslyszymy pierwszy gwizdek w meczu przeciwko PGE KPR Gryfino. Nasi przeciwnicy to piąta drużyna ligowej tabeli i jak dotąd jedyny pogromca lidera naszej grupy – Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. To ważne w kontekście tabeli ligowej spotkanie odbyło się tydzień temu, a więc gospodarze naszego najbliższego meczu będą niesieni fala dobrego i ważnego spotkania na koncie.
Choć do Gryfina mamy dość daleko, to spotkanie śmiało możemy nazwać meczem przyjaźni, poprzez dobre relacje między klubami już od pierwszego wspólnego spotkania. W pierwszym sezonie istnienia naszego klubu mieliśmy przyjemność udać się w daleką podróż do Gryfina i wróciliśmy wówczas z kompletem punktów. Był to sezon, w którym zwyciężyliśmy we wszystkich spotkaniach ligowych. Również ostatnie spotkanie, które rozegraliśmy już w tym sezonie, było dla nas bardzo korzystne, kiedy to na własnym parkiecie zwyciężyliśmy 26-21, a spotkanie od pewnego momentu było dla nas dość spokojne i kontrolowane przez zawodników USARu. Czołowymi graczami tego spotkania byli Bartosz Janiszewski, który siedmiokrotnie trafiał do bramki drużyny z Gryfina, a bardzo dobrą grę w bramce dołożył Paweł Kiepulski. Kluczowymi minutami były te ostatnie pierwszej połowy, kiedy to ze stanu 9-10 wyszliśmy na prowadzenie 14-10 i już do końca spotkania nie pozwoliliśmy przeciwnikom znacząco się zbliżyć.
Po 13 kolejkach zajmujemy 2 miejsce w ligowej tabeli, lecz dzięki wcześniej wspomnianemu zwycięstwu Gryfina nad Kościerzyną, nasza strata do lidera zmniejszyła się do dwóch punktów i mając przed sobą między innymi rewanż z Sokołem, miejsce na koniec sezonu znów jest zależne tylko i wyłącznie od nas samych. Kluczowe będą z pewnością spotkania z drużynami z ligowej czołówki, a więc między innymi od najbliższego przeciwko PGE KPR Gryfino. Przed nami długa podróż, ciężki mecz i miejmy nadzieję – 3 punkty, które wrócą z nami do Kwidzyna.
Zapraszamy serdecznie na transmisję live ze spotkania, która zostaną przeprowadzona za pośrednictwem klubowej strony na platformie YouTube, do której link podsyłamy poniżej. Zachęcamy również do śledzenia klubowych social mediów, na których na bieżąco informujemy o wszystkim z życia klubu.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 26 2022
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:00