Zapraszamy na oficjalne otwarcie Areny XC już w niedzielę 8 maja o godz.10:00. W programie między innymi warsztaty rowerowe dla małych i dużych pod okiem instruktorów Milko Mazury MTB.

Jeśli szukacie pomysłu na aktywne spędzenie niedzieli z maluszkiem zapraszamy do strefy przygód Strider. Animatorzy zachęcać będą dzieci w wieku od 2 do 5 lat do jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi przy jednoczesnym usprawnianiu i rozwijaniu podstawowych umiejętności obsługi roweru. Na najmłodsze dzieci czekać będą rowerki biegowe STRIDER oraz kaski. Zabierzcie ze sobą jedynie uśmiech.

To nie koniec atrakcji. Na amatorów kolarstwa górskiego czeka główna atrakcja czyli, 570 metrowy tor XC. Pod okiem instruktorów nauczycie się pewnie, szybko i BEZPIECZNIE korzystać z powstałej infrastruktury. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, uczestnik powinien posiadać kask i sprawny rower.

Animacje odbywać się będą od godz. 10.00 do godz. 18.00. Nie może Was zabraknąć.

Arena XC jest jedną z inwestycji zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców do realizacji w Kwidzyńskim Budżecie Obywatelskim. U podnóża zbocza przy zbiegu ulic Katedralnej i Żwirki i Wigury powstał tor rowerowy typu Pumptrack o długości ok. 150 metrów. Realizację inwestycji połączono z powstaniem toru wyczynowego dla bardziej wymagających rowerzystów. Zbudowano go obok pumptracku, na skarpie wykorzystując naturalne nachylenie terenu.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć jak wygladało Łaciate Junior Strider Racing Milko Mazury MTB w Wilkasach.

https://fb.watch/cEUFca1H1Z/