Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Noworoczna Gala

Noworoczna Gala – Koncert Wiedeński

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa.

W pełnych zachwytu dźwiękach, będzie można usłyszeć szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosne westchnienia w alkowach.

Wybitne kompozycje w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki, a także do Nowego Jorku, do najsłynniejszej sceny musicalowej Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery i duety miłosne. Niespodzianką wieczoru będzie niezwykła osobowość artystyczna, gwiazda, Melanie Goerlitz gwiazda z Nowego Jorku, która jako solistka bierze udział w wielu produkcjach broadwayowskich, a także koncertuje jako solistka na scenach USA oraz Europy. Goerlitz jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu, po którego ukończeniu otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium na studia mistrzowskie we Włoszech. Melanie Goerlitz zatrudniona jest w amerykańskim „National Tours” jako solistka specjalizująca się w wykonaniach „Swing Broadway Musical i Pop”. Obok Amerykanki wystąpią znakomici soliści sceny opery lwowskiej i kijowskiej operetki. Natalia Kukhar mezzosopran, Inna Fedoriy sopran, Mykhailo Kushlyl tenor i Yuriy Hadzetsky baryton. Wszyscy soliści są stypendystami Teatru Opery Narodowej w Warszawie.

W postać Johanna Straussa wcieli się Johann Kruk, wirtuoz skrzypiec, który każdego roku koncertuje w największych salach koncertowych Europy takich, jak: Filharmonia Berlińska, Concertgebouw w Amsterdamie, czy Royal Albert Hall w Londynie.

Wszystkich artystów poprowadzi polski dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mroze znany publiczności całego świata.

Publiczność wysłucha największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek takich, jak: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Baron Cygański, Wesoła Wdówka, Kraina Uśmiechu, czy walca Nad pięknym modrym Dunajem oraz Marsz Radeckiego. Dodatkową atrakcją wieczoru będą współczesne, światowe hity grupy ABBA – Mamma mia, Dancing Queen, Whitney Houston, Celine Dion, Beyonce, czy duetu Lady Gaga i Bradleya Coopera, a także duetów Quando-Quando czy z Alladyna The Whole New World…

Charakterystycznym dla koncertów z wymienionymi solistami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek.

Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki.

Kiedy: 2 stycznia 2020 r., godz. 18:00
Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18
Bilety: 90 zł (kup online)

Plakat Koncertu Wiedeńskiego

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sty 02 2020
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:00

Koszt

90 zł

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn