Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Mecz USARa z liderem

Zbliża się najważniejszy mecz sezonu 2021/2022 dla klubu USAR Kwidzyn oraz rozgrywek I Ligi Grupy A w piłce ręcznej mężczyzn. W niedzielę 27 marca o godzinie 15:00, w Kwidzynie rozegrany zostanie mecz pomiędzy miejscowym USARem Kwidzyn oraz KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Będzie to spotkanie pomiędzy liderem i vice-liderem rozgrywek.

Jeszcze niedawno te dwa zespoły dzieliły zaledwie dwa punkty w tabeli ligowej i przy ewentualnym zwycięstwie kwidzyńskiej Husarii, to ona byłaby nowym liderem ligi. Niestety, runda wiosenna nie idzie jak na razie po myśli podopiecznych Trenera Borynia. Po porażkach przeciwko drużynom PGE KPR Gryfino oraz SMS ZPRP II Płock, przewaga do drużyny z Kościerzyny wzrosła do 8 punktów i teraz, by powalczyć o ligowe zwycięstwo, USAR musi liczyć na pozytywne wyniki w innych spotkaniach ligowych do końca sezonu. Najpierw jednak trzeba zrobić pierwszy ważny krok i odrobić pierwsze trzy punkty, które są zależne tylko i wyłącznie od kwidzyńskich zawodników.

Przeciwko KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, USAR Kwidzyn po raz pierwszy w tym sezonie zmierzył się 30 października w meczu wyjazdowym. Był to zdecydowanie mecz naszych klubowych weteranów, gdyż znakomicie w bramce spisywał się Paweł Kiepulski, a w polu rządzili i dzielili Bartosz Janiszewski i Łukasz Cieślak zdobywając odpowiednio 9 i 6 bramek. To było jednak za mało i w pojedynku wówczas dwóch niepokonanych zespołów, to miano zostało jedynie przy gospodarzach z Kościerzyny.

W porównaniu z tamtym spotkaniem, w składzie USARu doszło trochę „świeżej krwi”, a mówiąc dokładnie, miało to miejsce przed spotkaniem z SMS ZPRP II Płock. W barwach klubu zaprezentowali się Dominik Stalka, Aleksander Zelek, Tomasz Kowalkowski, Bartosz Laska oraz Bartłomiej Koper, a do dyspozycji Trenera jest również Jakub Ciss i Oskar Orzłowski. Wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu to zawodnicy MTSu Kwidzyn, którzy do końca sezonu zostali wypożyczeni do naszego zespołu i jest to dla nich pierwsze zderzenie się z seniorską rzeczywistością.

Podczas spotkania przeciwko KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna będzie prowadzona zbiórka charytatywna, o której nieco więcej będziemy informowali w najbliższym tygodniu. Zachęcamy do śledzenia klubowych social mediów, w których będzie nieco więcej informacji na ten temat, zapraszamy do przybycia na halę i wsparcie naszych zawodników.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 27 2022
Zakończone!

Czas

15:00 - 16:30

Lokalizacja

Hala Sportowa (ul. Mickiewicza)
Mickiewicza 56B, Kwidzyn

Organizator

USAR Kwidzyn
Email
usar.kwidzyn@gmail.com