Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
drużyna USAR

Mecz I ligi grupy A mężczyzn

25 września (niedziela) USAR Kwidzyn rozpocznie swój czwarty sezon w rozgrywkach I ligi grupy A mężczyzn. Rywalem w pierwszej kolejce będzie KS Szczypiorniak Olsztyn, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Olsztynianie zakończyli sezon 2021/2022 na miejscu 10. W 22 spotkaniach odnieśli 7 zwycięstw i 15 porażek. Dwie z nich to przegrane przeciwko zawodnikom kwidzyńskiego USAR-u. W rundzie jesiennej USAR podejmował Szczypiorniaka na własnej hali i zwyciężył 37-27, a czołowymi zawodnikami zespołu byli wówczas Bartosz Preuss, Bartosz Janiszewski oraz Dominik Sonnenfeld, zdobywcy odpowiednio 10, 9 i 7 bramek w tym meczu. W rewanżu, na własnej hali Szczypiorniak nie dał rady pokonać USAR Kwidzyn przegrywając 29-32, choć spotkanie to było już bardziej wyrównane. W kwidzyńskiej drużynie ponownie wśród najlepszych strzelców znalazł się Dominik Sonnenfeld, a w zdobywaniu bramek wtórowali mu Dominik Stalka i Jacek Szwed. Wymieniona trójka rzuciła łącznie 21 bramek i przesądziła o zwycięstwie kwidzyńskiej husarii.

Przez pryzmat poprzedniego sezonu, faworytem tego spotkania jest USAR Kwidzyn, lecz najbliżsi przeciwnicy kwidzynian pokazali, że na własnym parkiecie są w stanie zagrozić teoretycznie silniejszemu rywalowi. Dla Szczypiorniaka nie będzie to również pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie. W ubiegłą środę zmierzyli się bowiem z rywalizującą na poziomie Ligi Centralnej Warmią Olsztyn w finale Wojewódzkiego Etapu Pucharu Polski, w którym przegrali 20:43. Meczem z USAR-em z pewnością będą chcieli poprawić ten gorzki start sezonu.

Spotkanie odbędzie się w Olsztynie w sali sportowej V LO w Olsztynie przy ulicy Krasickiego 2. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:30. Klub postara się również o przeprowadzenie transmisji live z meczu na kanale YouTube lub stronie facebookowej klubu, w zależności od możliwości technicznych na miejscu.

Facebook USAR Kwidzyn: https://www.facebook.com/usarkwidzyn

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCl_loOnqr3yQBPe6UYgYtHw

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

wrz 25 2022
Zakończone!

Czas

17:30 - 19:30

Lokalizacja

Sala sportowa V LO
Olsztyn, ul. Krasickiego 2