Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Gospel Rain

Koncert „Nigdy nie będziesz sam”

Zapraszamy na koncert „Nigdy nie będziesz sam”, podsumowujący III Kwidzyńskie Warsztaty Gospel. Na scenie kwidzyńskiego Kinoteatru wystąpi zespół GOSPEL RAIN wraz z uczestnikami dwudniowych zajęć. Liderem zespołu jest Grzegorz Głuch, jeden ze współprowadzących kwidzyńskie warsztaty.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. Z powodzeniem sięga też do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, a jego twórczość jest przebojową fuzją muzyki gospel, praise&worship, soul, a także owocem fascynacji stylistyką hip-hopu czy brzmień gitarowych. Specyficzne brzmienie Gospel Rain opiera się na nowoczesnej aranżacji chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek, w zdecydowanej większości autorskich.

Warto dodać, że Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W roku 2021 świętował swój jubileusz 30-lecia istnienia. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golcowie, bodaj najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako liderzy zespołu Golec uOrkiestra.  W nagraniach wzięli także udział: Olga Szomańska – znakomita wokalistka, aktorka, niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika, Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny, a także Mate.O, kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały, mistrz interpretacji i pasji śpiewania. Całości dopełniły frazy orkiestry smyczkowej, kierowanej przez Michała Ostrowskiego.

Dodajmy, że Gospel Rain współpracował wielokrotnie ze znakomitymi muzykami, w tym z: Golec uOrkiestra, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Piotrem Cugowskim, Kubą Badachem, Marylą Rodowicz, Moniką Kuszyńską, Olgą Szomańską, Patrycją Golą, Beatą Bednarz, Mateuszem Pospieszalskim, Natalią Niemen, Mate.o, Adamem Krylikiem, z raperami Kolah i Full Power Spirit, Piotrem Nazarukiem, Romualdem Lipko, Pawłem Zareckim, a także z Ewą Urygą, Markiem Radulim, Krzysztofem Zalewskim, Pawłem Bębenkiem i innymi.

Data:

22 października – godz. 18.00

Miejsce:

Kinoteatr KCK, ul. Katedralna 18

Bilety:

30 zł – do nabycia w kasie kina oraz online na www.kckkwidzyn.pl

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

paź 22 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00

Koszt

30,00PLN

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/