Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Koncert grupy ANKA

Anka – za tą krótką nazwą stoi trójka artystów: Ania Świątczak – doświadczona wokalistka, którą fani muzyki kojarzą przede wszystkim z wieloletnią współpracą z zespołem Ich Troje. Niemniej Ania to także „Szansa na sukces” z piosenką „Pamiętasz była jesień”, Opolskie Debiuty w 1996 roku, chórek na kilkunastu płytach polskich artystów, dubbingi oraz solowe przedsięwzięcia muzyczne.

Piotrek Aleksandrowicz – gitarzysta o ogromnym dorobku artystycznym, współpracujący od lat z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, zarówno tej popularnej, jak i alternatywnej czy jazzowej. Na koncie ma liczne nagrania i koncerty z Gabą Kulką, Lorą Szafran, Miką Urbaniak, Zakopower czy Sławomirem. 

Robert Kurpisz – manager i muzyk, obecny na polskim rynku od ponad dwóch dekad, w ostatnim czasie również aktywny jako producent muzyczny.

Pandemia przyniosła wiele ponurych chwil, ale spowodowała też kilka rzeczy, które bez niej mogłyby się nie zdarzyć. Pozwoliła przewartościować relacje i sprowadzić losy na nowe tory. Podobnie było ze spotkaniem członków grupy Anka. W czasie pandemii, kiedy dotychczasowe wypracowane schematy działania przestały działać – ta trójka znalazła przestrzeń, żeby razem na przekór zwątpieniu podjąć próbę stworzenia czegoś nowego. W ten sposób powstała grupa Anka, która w ciągu ostatnich dwóch lat pracowała nad swoją muzyką. Przełomem okazał się 59 KFFP w Opolu i Konkurs PREMIER, gdzie utwór „Z Każdą Chwilą Złą” zajął drugie miejsce. Od tej chwili praca przy projekcie nabrała rozpędu, ponieważ ANKĘ odkryła szersza publiczność, dając dowód w postaci ogromnej liczby komentarzy pozostawionych pod oficjalnym klipem na platformie YouTube. Do tej pory grupa opublikowała już pięciu piosenek, a finalnie – ogłosiła przygotowanie płyty, która została już ukończona i ukaże się 18 listopada.

Pierwszy, debiutancki album będzie zawierał 16 utworów o bardzo różnym charakterze i energii, wszystkie jednak łączy liryczny i zmysłowy głos Ani Świątczak, jak również spójna w charakterze wizja całego projektu jako opowieści o emocjach, o dojrzałych, doświadczonych ludziach i ich próbie odnalezienia się we współczesnym świecie, o relacjach z drugim człowiekiem i trudnościach budowania związków między ludźmi.

Tracklista albumu: 1. Czułe słowa 2. Z każdą chwilą 3. Nad płonącą rzeką 4. Zaplątani 5. Czarna myśl 6. Tego dziś chcę 7. Jesteś szept 8. Nie przekreślaj mnie 9. Kamelia 10. Romantycy 11. Od nowa 12. Posłuchaj mnie 13. W chmurach 14. Zapomnieć 15. Składam broń 16. A mogło być tak

  • Data: 30.11.2022, godz. 19:00
  • Miejsce: Kinoteatr
  • Bilety:  60 zł  (bilety on-line lub w kasie kinoteatru)

 

  • ANKA – Debiutancki album jeszcze tej jesieni!

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lis 30 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:00

Koszt

60,00PLN

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/