Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Logo USAR Kwidzyn

Derby Kwidzyna w piłce ręcznej USAR-SMS

Czas na kolejne derby Kwidzyna! W niedzielę 6 marca, na hali przy ulicy Mickiewicza 56b USAR Kwidzyn zmierzy się z drużyną SMS ZPRP I Kwidzyn. Będzie to spotkanie dwóch zespołów z górnej połowy tabeli, gdyż kwidzyńscy husarze podejdą do niego z drugiej pozycji, a SMS z pozycji szóstej.

Oba zespoły podejdą do tego spotkania po ligowych porażkach. Podopieczni Trenera Mroczkowskiego podejmowali w 14 kolejce lidera ligi – KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzynę i po bardzo zaciętym spotkaniu przegrali 25-28, choć do ostatnich minut mieli szansę zdobyć w tym spotkaniu punkty. Dotychczas w rozgrywkach ligowych SMS zwyciężył 6 razy w 13 spotkaniach i prezentuje się najlepiej spośród zespołów Szkół Mistrzostwa Sportowego w naszej lidze.

USAR Kwidzyn w ramach 14 kolejki udał się w daleką podróż do Gryfina, by zmierzyć się na miejscu z lokalnym PGE KPR Gryfino. Podopieczni Trenera Borynia rozegrali bardzo dobre spotkanie w obronie, na co równie dobrze odpowiedzieli gospodarze i po wielu przejęciach inicjatywy w spotkaniu przez oba zespoły, Gryfino przechyliło wagę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce i kwidzyńska husaria wróciła do Kwidzyna na tarczy. Taka sytuacja sprawiła, że strata do lidera wynosi obecnie 5 punktów i znów sytuacja w tabeli naszego zespołu jest zależna od wyników spotkań innych drużyn.

Będzie to również kolejne ciekawe spotkanie Trenerów, którzy współpracują ze sobą w juniorskich drużynach MTSu Kwidzyn. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na to spotkanie. Więcej informacji pojawi się na social mediach USAR Kwidzyn, do śledzenia których gorąco zachęcamy!

Facebook: https://facebook.com/usarkwidzyn

YouTube: https://youtube.com/c/USARKwidzyn

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 06 2022
Zakończone!

Czas

15:00 - 17:00

Lokalizacja

Hala Sportowa (ul. Mickiewicza)
Mickiewicza 56B, Kwidzyn

Organizator

USAR Kwidzyn
Email
usar.kwidzyn@gmail.com