24 04 2018 motocross

Zawody III i IV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country rozegrane zostały w dniach 21 i 22 kwietnia br. na terenie poligonu w Żaganiu.

Wysoka temperatura i unoszące się tumany kurzu nie pomagały zawodnikom w sportowej rywalizacji. Zawodnicy ścigali się po terenie wyłączonego poligonu przez ponad 90 minut pokonując kolejne okrążenia 8-kilometrowej trasy, drugiego dnia ze względu na ograniczoną widoczność wyścig został skrócony do 60 minut.

Naszym zawodnikom nie leżała trasa i warunki rywalizacji.

W klasie Junior Kacper Baklarz dwudniową rywalizację zakończył na 3. miejscu. Kamil Kozłowski sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Dawid Mordasiewicz w klasie S-1 musiał się zadowolić 3. miejscem przegrywając z kolegą klubowym Pawłem Czeszejko-Sochackim oraz zwycięzcą klasy Kamilem Przystupą z Automobilklubu Głogów. Krzysztof Stopa w tej kategorii uplasował się na 5. pozycji.

W klasie S-2 KKM reprezentował Sylwester Jędrzejczyk, który dwukrotnie przejechał linię mety na 3. miejscu.

W Pucharze Polski cross-country w klasie S-2 Mariusz Lewandowski ukończył dwa dni rywalizacji zajmując czwarte miejsce. Junior Kuba Kopka ukończył zawody na 7. pozycji.

Kolejne zawody dla zawodników z Kwidzyna odbędą się 3 maja na torze motocrossowym w Kwidzynie-Bądkach. Rywalizować będą zawodnicy Mistrzostw Strefy w motocrossie na które zapraszamy kibiców i sympatyków tego sportu.

Treningi obowiązkowe rozpoczynają się od godz. 9:00, a wyścigi od godz. 12:00.

Poprzedni artykułOgłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie przy ul. Kościuszki 31
Następny artykułZAPRASZAMY NA WIEŻĘ. Spójrzcie na Kwidzyn z lotu ptaka!