teatr

„Teatralia” odbywają się się w czterech kategoriach:

– zespołów przedszkolnych,
– zespołów szkół podstawowych,
– zespołów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
– zespołów dorosłych.

Program:
(szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne)

25 listopada
16.00 – Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – INNI TACY pt. „Miłość bliźniego wg Leonida Andrejewa”
scenariusz: Anna Blaschke
reżyseria: Anna Templin
opracowanie muzyczne: Maciej Kamiński

16.45 – Gimnazjum w Rodowie – BARABUM pt. „Little red ridding hood”
tekst: Charles Pierrot
reżyseria: Olga Dolynska
scenografia: Olga Dolynska, zespół
opracowanie muzyczne: zespół

17.20 – Gmnazjum w Liczu – MIMOZA pt. „Carpe Diem…”
scenariusz: Anna Szymczak
reżyseria i scenografia: Olga Buczkowska
opracowanie muzyczne: grupa MIMOZA

18.05 – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie – BAJDURKI 5 pt. „Romek i Julka”
tekst: wg kabaretu SZPILA
reżyseria: Jolanta Jastrzębska
opracowanie muzyczne: zespół

18.40 – Gimnazjum w Nebrowie Wielkim – FANTAZJA pt. „Bici Biją”
tekst, scenariusz: Inka Dowlasz
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Katarzyna Szczęsna

19.40 – Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – GRUPA NIEFORMALNA
pt. „Cudowny sen Marcina”
tekst: Elżbieta Rzepecka-Roszak
scenariusz: Renata Bielawska-Kapica, Sylwia Wardaszka
reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Bożena Lemańska, Renata Bielawska-Kapica, Sylwia Wardaszka

20.20 – Zakończenie prezentacji

26 listopada
16.00 – Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie pt. „Dzieci i wnuki”
tekst, scenariusz: Zofia Chądzyńska
reżyseria i scenografia: Grażyna Piwar-Więcek

16.40 – Zespół Szkół w Ryjewie – TIBI ET IGNI pt. „Mały Książe, miłość i poezja”
tekst: Bernadeta Łukaszewska i uczniowie
scenariusz i reżyseria: Bernadeta Łukaszewska
scenografia: uczniowie
opracowanie muzyczne: Andrzej Barcik

17.20 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie –
NO NAME pt. „Sweetezianka”
tekst: Bogumiła Pińczuk
scenariusz: uczestnicy przedstawienia
reżyseria: Maria Łużna
scenografia: uczestnicy przedstawienia
opracowanie muzyczne: Mikołaj Zdroczyński

18.15 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach – NO WŁAŚNIE
pt. „Jaka jesteś, Mario?”
tekst: Paulo Coelho
scenariusz: Agnieszka Lewandowska-Lech
reżyseria i scenografia: zespół
opracowanie muzyczne: Paweł Urbanowicz, Łukasz Zaremba

19.00 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Kwidzynie KOŁO TEATRALNE pt. „Opowieść z 1000 i 2 nocy”
tekst, scenariusz: Mariola Bera
reżyseria: Mariola Bera, Katarzyna Widz
scenografia i opracowanie muzyczne: zespół

19.45 – I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie – I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE pt. „Chrzest Beanów”
tekst: trzecioklasiści
scenariusz: Przemysław Kluska
reżyseria: Alicja Gnitecka-Podlawska, Przemysław Kluska
scenografia: Estera Biedrzycka, Marta Białowąs
opracowanie muzyczne: trzecioklasiści

20.40 – Daniel Ostaszewski – MONODRAM

21.10 – Zakończenie prezentacji

28 listopada
(przedszkola)
09. 00 – Przedszkole Integracyjne pt. „Zanim przyjdzie zima…”
tekst, scenariusz: Bożena Chorbacz (na motywach inscenizacji Elżbiety Gałczyńskiej i Elizy Ogorzały)
reżyseria: Irena Wiesner
scenografia: Panie z przedszkola
opracowanie muzyczne: Bożena Chorbacz

10.00 – Przedszkole w Korzeniewie – SMERFY pt. „Piękna przemiana”
scenariusz, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Marzena
Laskowska

10.30 – Przedszkole w Marezie – SŁONECZKA pt. „Sen Janka”
na podstawie wiersza E. Szelburg-Zarębiny „Ciemnego pokoju nie trzeba się
bać”
reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Małgorzata Sienkiewicz i
Irena Chatys

11.30 – Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie pt. „Przyjaciele Jasia i Małgosi”
tekst, scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Janina Ścieszko
scenografia: Janina Ścieszko wraz z Rodzicami

12.30 – Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka” w Kwidzynie pt. „Nie ma tego złego”
tekst: Zofia Wójcik
scenariusz: Grażyna Okrasa
reżyseria: Grażyna Okrasa, Romualda Żakowska
scenografia: Romualda Żakowska wraz z Rodzicami dzieci 6-letnich
opracowanie muzyczne: Eugeniusz Kiziński

13.30 – Przedszkole „Miś Uszatek” w Prabutach – ZAJĄCZKI pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”
scenariusz: Magdalena Czarnecka-Dołęgowska

14.30 – Niepubliczne Przedszkole „Smyk” w Kwidzynie – SMYKI pt. „Noc wielkiej niedźwiedzicy”
tekst: Walt Disney
scenariusz, reżyseria: Emilia Grochalska
scenografia: Roman Bagiński, Beata Chmielecka, Maria Chmielecka
opracowanie muzyczne: Beata Chmielecka

15.30 – Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie pt. „Szewczyk Dratewka”
tekst: Janina Porazińska
scenariusz, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Sylwia Smeja

16.30 – Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Kwidzynie – PROMYKI
pt. „Sałatka”
tekst, scenariusz, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Izabela
Dubrawska, Justyna Maron

17.30 – Niepubliczne Przedszkole „Radość” w Kwidzynie – RADOSNE DZIECI pt. „Zaczarowany Kufer”
tekst: Iwona Kroker
scenariusz: Magdalena Szachmutowska
reżyseria i scenografia: Marianna Dzierżanowska, Aneta Stachowiak
opracowanie muzyczne: Małgorzata Sulot, Marianna Dzierżanowska

18.20 – Zakończenie programu

20091116 teatralia