mecz reczna 4

Na warszawskiej Ochocie mięli szansę zaprezentowania się młodzi koszykarze z Kwidzyna. Zespół MTS „Basket” Kwidzyn pod wodzą trenera Macieja Zimnickiego już pierwszego dnia musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości grając przeciwko drużynie gospodarzy MKS Ochota Warszawa. Po zaciętej walce nasi chłopcy zeszli z parkietu pokonani 47:57. Mecz był jednak bardzo wyrównany, po trzeciej kwarcie wynik na tablicy wskazywał 39:38 dla Basketu. O przegranej zadecydowała dość wysoko przegrana IV kwarta 9:18. Dodać należy, że w zeszłym roku Ochota wywalczyła srebrny medal na MP szkół podstawowych.

Sobotni mecz z UKS G26 Astoria Bydgoszcz pokazał, w jakiej formie są podopieczni Macieja Zimnickiego. Wynik 70:30 mówi sam za siebie.

Niedzielne spotkanie decydowało o awansie do półfinałów MP. Przeciwnik STK Wilki Morskie SP 16 Szczecin pod kierunkiem naszego byłego szkoleniowca Czesława Dasia mógł pokrzyżować plany na dalszą grę. Kwidzynianie jednak ostro zaczęli, objęli prowadzenie i mimo kilku prób Wilków dowieźli zwycięstwo do końca. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 49:37 dla Basketu.

20100517 druzyna

Stoją od lewej: Michał Bieńczak, Oskar Orlikowski, Szymon Burakowski, Kacper Więckowski, Cezary Zawalich, Karol Mikluszka, trener Maciej Zimnicki. Na dole: Jarosław Wodzak, kpt. Marek Wesołowski, Tomasz Flont, Mateusz Komorowski, Michał Łukasiński, Mariusz Konopatzki

Dzięki tym dwóm zwycięstwom Kwidzyn uzyskał możliwość zaprezentowania się w półfinale MP. Rywalami MTS-u są: gospodarz ZKS Stal Stalowa Wola, MKS Pruszków i TS Wisła Kraków. 28-30.05 10 r. w czterech półfinałach 16 najlepszych zespołów w kraju będzie walczyło o awans do finałowej ósemki. Trzymamy kciuki za grę naszych koszykarzy w finale Mistrzostw Polski!